Ние го правиме индивидуалното движење побезбедно, поудобно и долготрајно. Благодарение на нашите капацитети, производи и услуги, Ние, заедно со нашите клиенти, ја подобруваме сигурноста, удобноста и забавата при возењето. Со нашите производи, технологија и процеси ние придонесуваме до поголема долјотрајност во индивидуалното движење.Резултатите се наша пасиа.Изнаоѓање тренди иновации, производи со високи перформанси, квалитет без компромис, и извонредни услуги за нашите клиенти е она што не мотивира на сите бизнис полиња. А комбинирањето на технолошки, еколошки, економски и лични аспекти е она што го прави Continental различен од другите.

Прикажување на 25 резултати

Отвори ги сите филтри

245/45R17 95Y FR PC6 PremiumContact 6

225/55R16 95H TS850P SSR MOE WinterContact TS 850 P FR

205/45R17 88V XL FR TS850P WiterContact TS 850 P

145/65R15 72T EcoContact 6

145/65R15 72T EcoContact 6

205/55R16 91H TS860 WinterContact TS 860

195/45R17 81H FR TS860 WinterContact TS 860

205/40R17 84V XL FR SC5 ContiSportContact 5

205/75R16C 110/108R VANCWI VanContact Winter 8PR

195/60R16C 99/97T VanContact 6PR

235/65R17 104V PC5 ContiPremiumContact 5

255/70R16 111T CC LX2 CONTICROSSCONTACT LX2

205/65R17 96V FR TS860 WinterContact TS 860

195/55R17 88H TS 830P* ContiWinterContact TS830P

205/55R17 91H TS850P WinterContact TS850 p

215/55R18 99V FR TS850 WinterContact TS 850 P

245/50R19 101Y FR PremiumContact 6

245/50R19 101Y FR PremiumContact 6

265/65R17 116H XL TS850P SUV WinterContact TS 850 P FR

235/40R19 96V XL FR TS850P WinterContact TS 850 P

255/45R19 104V XL FR TS850P WinterContact TS 850 P

235/35R19 91W XL FR TS850P WinterContact TS 850 P

235/55R20 102W FR CrossContact UHP

225/45R19 96V XL TS860S SSR WinterContact TS860 S FR

255/40R20 101W XL TS850P AO WinterContact TS 850 P FR